Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6.2 × 4 in |
| E1 SKU | 898015_CS |
| Invoice description | PACKING STRIP 1/2" PLAIN ST |
| Manufacturer Name | Gentell |
| Manufacturer Number | 59221 |
| Application | Wound Packing Strip |
| Brand or Series | Pak-Its® |
| Container Type | Bottle |
| Dimensions | 1/2 Inch X 5 Yard |
| Length | 5 Yard Length |
| Material | Gauze |
| QTY Per Sell | 12 |
| Sterility | Sterile |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |








Reviews
There are no reviews yet.