Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 1.5 in |
| E1 SKU | 1094600_EA |
| Invoice description | TAPE, SILICONE SOOTHE & HEAL 1.5" |
| Manufacturer Name | Pedifix |
| Manufacturer Number | 3095-115 |
| Application | Waterproof Medical Tape |
| Brand or Series | Sore Spot® |
| Color | White |
| Dimensions | 1 Inch X 1-1/2 Yard |
| Length | 1 to 3 Yard Length |
| Material | Silicone |
| QTY Per Sell | 1 |
| Sterility | NonSterile |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |













Reviews
There are no reviews yet.