Additional information
| Weight | 1.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 8 × 1 in |
| E1 SKU | 1117036_KT |
| Invoice description | UPHOLSTERY KIT, SEAT F/WHEELCHAIR 16"X16" |
| Manufacturer Name | Invacare |
| Manufacturer Number | 8881127523 |
| Application | Wheelchair Seat Upholstery Kit |
| For Use With | For Wheelchair |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.