Description
- White
- Nonwoven pillowcase is soft, cloth-like, strong, and durable
- Disposable
- Highly absorbent covering wicks away sweat and fluids
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3 × 0.89 in |
| E1 SKU | 131612_EA |
| Retail Description | McKesson Nonwoven Standard Disposable Pillowcase, 21 x 30 Inch |
| Invoice description | PILLOWCASE, NW WHT 21X30 (100/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 16-915 |
| Application | Pillowcase |
| Brand or Series | McKesson |
| Color | White |
| Dimensions | 21 W X 30 L Inch |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | NonWoven Fabric |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | Standard |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.