Additional information
| Weight | 15.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 16.8 × 10 in |
| E1 SKU | 163351_CT |
| Retail Description | Tidi® Ultimate White Procedure Towel, 17 x 18 Inch |
| Invoice description | TOWEL, 3PLY/POLY WHT 17X18 (500/CT) |
| Manufacturer Name | Tidi Products |
| Manufacturer Number | 917411 |
| Application | Procedure Towel |
| Brand or Series | Tidi® Ultimate |
| Color | White |
| Dimensions | 17 W X 18 L Inch |
| Material | 3-Ply Tissue / Poly Backing |
| QTY Per Sell | 500 |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Waffle Embossed / Non-Radiopaque |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.