Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 1.6 × 1.2 in |
| E1 SKU | 461282_EA |
| Retail Description | Biotene® Dry Mouth Oral Balance® Gel, 1.5 oz |
| Invoice description | ORAL BALANCE, BIOTENE GEL 1.5OZ |
| Manufacturer Name | Laclede |
| Manufacturer Number | 4858251201 |
| Application | Mouth Moisturizer |
| Brand or Series | Biotene® Oral Balance® |
| Form | Gel |
| Ingredients | Lactoperoxidase / Lysozyme |
| QTY Per Sell | 1 |
| Volume | 1.5 oz. |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| UPC | 1910622146 |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.