Additional information
| Weight | 0.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.4 × 11 × 3.1 in |
| E1 SKU | 546420_EA |
| Retail Description | Ossur AirForm® Inflatable Back Support, Small |
| Invoice description | BACK BRACE, AIRFORM INFLATABLE25"-30" SM |
| Manufacturer Name | Ossur |
| Manufacturer Number | 209133 |
| Application | Air Back Support |
| Brand or Series | Ossur® FormFit® |
| Color | Black |
| Dimensions | 25 to 30 Inch Waist Circumference |
| Fastening Type | Hook and Loop Closure |
| Gender | Unisex |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | Small |
| User | Adult |
| Style | Pneumatic |
| Target Area | Lumbar / Sacral |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| EAN | 5690977154742 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.