Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 4 × 2 in |
| E1 SKU | 941297_EA |
| Retail Description | Comfor™ Abdominal Binder |
| Invoice description | ABD BINDER 12" EXPAND |
| Manufacturer Name | Bird & Cronin |
| Manufacturer Number | 8144720 |
| Application | Abdominal Binder |
| Brand or Series | Comfor™ |
| Color | White |
| Dimensions | 55 to 72 Inch Waist Circumference |
| Fastening Type | Hook and Loop Closure |
| Gender | Unisex |
| Material | Elastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | 4-Panel |
| User | Adult |
| Target Area | Abdomen |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| GTIN | 610570015412 |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.