Additional information
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.31 × 0.5 × 11.93 in |
| E1 SKU | 302627_EA |
| Retail Description | Procare® 3-Panel Abdominal Support, One Size Fits Most, 9-Inch Height |
| Invoice description | BINDER, 3PANEL 9" 30"-45" UNIV |
| Manufacturer Name | DJO |
| Manufacturer Number | 79-89070 |
| Application | Abdominal Binder |
| Brand or Series | ProCare® Premium |
| Color | White |
| Dimensions | 30 to 45 Inch Waist Circumference |
| Fastening Type | Hook and Loop Closure |
| Gender | Unisex |
| Material | Cotton / Elastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | One Size Fits Most |
| Type | 3-Panel |
| User | Adult |
| Target Area | Abdomen |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| GTIN | 888912009805 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.