Description
- Gentle adhesive is safe for children’s delicate skin
- Stat Strip easy-opening wrapper simplifies application
- 3/4 x 3 inches
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 3.25 × 2.75 in |
| E1 SKU | 278008_BX |
| Retail Description | Looney Tunes™ Stat Strip® Adhesive Strip, ¾ x 3 Inch |
| Invoice description | BANDAGE, ADHSV STRIP RDRUN 3/ 4" (100/BX) DERSCI |
| Manufacturer Name | Dukal |
| Manufacturer Number | 1076737 |
| Application | Adhesive Strip |
| Brand or Series | Looney Tunes™ Stat Strip® |
| Color | Kid Design (Looney Tunes Wile Coyote / Roadrunner) |
| Dimensions | 3/4 X 3 Inch |
| Length | Up to 4 Inch Length |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 100 |
| Shape | Rectangle |
| Sterility | Sterile |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 41405107673 |
| GTIN | 10665973019588 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.