Description
- Nonadherent pad with gentle adhesive provides a child-safe design
- Stat Strip easy-opening wrapper simplifies and expedites bandage application
- 3/4 x 3 inches
| Weight | 2.41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 9.31 × 4.11 in |
| E1 SKU | 557631_CS |
| Retail Description | Looney Tunes™ Stat Strip® Tweety Design Adhesive Strip, ¾ x 3 Inch |
| Invoice description | BANDAGE, ADH TWEETIE BOY/GIRL 3/4"X3" (100/BX 12BX/CS) |
| Manufacturer Name | Dukal |
| Manufacturer Number | 1083737 |
| Application | Adhesive Strip |
| Brand or Series | Looney Tunes™ Stat Strip® |
| Color | Kid Design (Tweety) |
| Dimensions | 3/4 X 3 Inch |
| Length | Up to 4 Inch Length |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 12 |
| Shape | Rectangle |
| Sterility | Sterile |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| GTIN | 20665973019646 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.