Additional information
| Weight | 1.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 4 × 4 in |
| E1 SKU | 852535_EA |
| Retail Description | FabLife™ Hip Kit with 32 Inch Reacher, 18 Inch Plastic Shoehorn, and 24 Inch Dressing Stick |
| Invoice description | HIPSTER KIT, W/REACHER 32" D/S |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 86-0075 |
| Application | ADL Hip / Knee Equipment Kit |
| Brand or Series | FabLife™ Deluxe |
| Contents | Reacher, Sock Aid, Shoehorn, Dressing Stick, Handled Bath Sponge |
| Dimensions | Reacher – 32 Inch Length / Shoehorn – 18 Inch Length / Dressing Stick – 24 Inch Length |
| QTY Per Sell | 1 |
| Style | 5 Piece Kit |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 714905058195 |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.