Additional information
| Weight | 0.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 7.2 × 3.75 in |
| E1 SKU | 814424_EA |
| Retail Description | FabLife™ Hip Kit with 26 Inch Reacher and 18 Inch Plastic Shoehorn |
| Invoice description | HIP KIT, W/SHOEHORN/SPONGE/REACHER/SOCK AID 26" |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 86-0070 |
| Application | ADL Hip / Knee Equipment Kit |
| Brand or Series | FabLife™ Standard |
| Contents | Reacher, Sock Aid, Shoehorn, Handled Bath Sponge |
| Dimensions | Reacher – 26 Inch Length / Shoehorn – 18 Inch Length |
| QTY Per Sell | 1 |
| Style | 4 Piece Kit |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 26244072597 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.