Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 3 × 1.75 in |
| E1 SKU | 578223_EA |
| Retail Description | UMP™ Economy Alarm System |
| Invoice description | PROTECTOR, PATIENT SAFETY SENTRY UNIVMD |
| Manufacturer Name | Stanley Security Solutions |
| Manufacturer Number | 91230 |
| Application | Alarm System |
| Brand or Series | UMP™ Economy |
| Color | White / Blue |
| Power Source | Battery Powered (9V) |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Pull Cord |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 10315471518 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.