Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 2.3 × 1.75 in |
| E1 SKU | 1180465_PK |
| Manufacturer Name | Energizer LLC |
| Manufacturer Number | ALAAA-24PP |
| Application | Alkaline Battery |
| Brand or Series | Rayovac® Ultra Pro™ |
| For Use With | For Home / Office / Industrial Appliances |
| QTY Per Sell | 24 |
| Usage | Disposable |
| Voltage | 1.5V |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |








Reviews
There are no reviews yet.