Description
- Crystal breeze scent
- Odor neutralizing technology
- Hypoallergenic
- Dermatologist-tested
- 24-hour protection
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 1.5 × 1.5 in |
| E1 SKU | 776879_EA |
| Retail Description | Dial® Antiperspirant / Deodorant, 1.5 oz Roll-On |
| Invoice description | DEODORANT, DIAL ANTI PERSPIRANT 1.5OZ (48/CS) |
| Manufacturer Name | Lagasse |
| Manufacturer Number | DIA07686 |
| Application | Antiperspirant / Deodorant |
| Brand or Series | Dial® |
| QTY Per Sell | 1 |
| Scent | Crystal Breeze Scent |
| Type | Roll-On |
| Volume | 1.5 oz. |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| UPC | 23400076864 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.