Description
- 20 inches 26 inches
- Medium loft
- White
- Disposable personal pillows provide the optimum in comfort and are great for propping
- Breathable cover and garneted polyester fiberfill creates a lofty and resilient pillow
| Weight | 11.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 17 × 15.5 in |
| E1 SKU | 939593_CS |
| Retail Description | McKesson Disposable Bed Pillow, Medium Loft |
| Invoice description | PILLOW, DISP MED LOFT WHT 20X26" (12/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 41-2026-M |
| Application | Bed Pillow |
| Brand or Series | McKesson |
| Color | White |
| Cover Material | Olefin Cover |
| Dimensions | 20 X 26 Inch |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Polyester Fill |
| QTY Per Sell | 12 |
| Usage | Disposable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 612479195318 |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.