Description
- 21 inches by 27 inches
- Extra full loft
- Poly-cotton cover material
- White
| Weight | 20.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 16.9 × 27.6 in |
| E1 SKU | 948958_CS |
| Retail Description | McKesson Reusable Bed Pillow, Poly Cotton Cover, 21 x 27 in. |
| Invoice description | PILLOW, POLY CTN XFULL LOFT WHT 21X27" (12/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 41-2127-WS |
| Application | Bed Pillow |
| Brand or Series | McKesson |
| Color | White |
| Cover Material | Polyester / Cotton Cover |
| Dimensions | 21 X 27 Inch |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Polyester Fill |
| QTY Per Sell | 12 |
| Usage | Reusable |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.