Additional information
| Weight | 0.61 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 10 × 0.5 in |
| E1 SKU | 579672_EA |
| Retail Description | Silver Lining Bed Sensor Pad, 10 x 30 Inch |
| Invoice description | PAD, PRESSURE BED REG SZ 1YR 10"X30" |
| Manufacturer Name | Smart Caregiver |
| Manufacturer Number | PPB-RI |
| Application | Bed Sensor Pad |
| Brand or Series | Smart Caregiver™ |
| Dimensions | 10 X 30 Inch |
| For Use With | For use with Smart Caregiver Fall Prevention Exit Alarm Monitors |
| QTY Per Sell | 1 |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.