Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.2 × 20 × 0.1 in |
| E1 SKU | 722252_EA |
| Retail Description | Timed™ Bed Sensor Pad, 20 x 30 Inch |
| Invoice description | PAD, BED SENSOR 20"X30" BREAK-AWAY CORD |
| Manufacturer Name | Smart Caregiver |
| Manufacturer Number | TB-45W |
| Application | Bed Sensor Pad |
| Brand or Series | Smart Caregiver™ |
| Dimensions | 20 X 30 Inch |
| For Use With | For Change Pad Indicator Monitor TL-2100CP |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Timed |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |








Reviews
There are no reviews yet.