Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.5 × 10 × 0.25 in |
| E1 SKU | 578211_EA |
| Retail Description | Stanley Standard Bed Sensor Pad, 10 x 30 Inch |
| Invoice description | PAD, BED 10"30" 1-YR UNIVMD |
| Manufacturer Name | Stanley Security Solutions |
| Manufacturer Number | 92030 |
| Application | Bed Sensor Pad |
| Brand or Series | Stanley |
| Dimensions | 10 X 30 Inch |
| For Use With | For UMP and Micro-Tech Fall Management Monitors |
| Material | Vinyl |
| QTY Per Sell | 1 |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | India |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |









Reviews
There are no reviews yet.