Description
- On warm nights, a flat sheet is all you need; on cold nights, a flat sheet provides a comforting barrier between you and your blanket
- 66 x 104 inches
- White
- 45% polyester, 55% cotton
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 3 in |
| E1 SKU | 1057874_DZ |
| Retail Description | White Flat Bed Sheet, 66 x 104 Inch |
| Invoice description | SHEET, FLAT IMPORT 66"X104" (12/DZ) |
| Manufacturer Name | Lew Jan Textile |
| Manufacturer Number | V21-660430 |
| Application | Bed Sheet |
| Color | White |
| Dimensions | 66 W X 104 L Inch |
| Material | Cotton 55% / Polyester 45% |
| QTY Per Sell | 12 |
| Size | Twin |
| Type | Flat Sheet |
| Usage | Reusable |
| Thread Count | 130 Thread Count |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Pakistan |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.