Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 22.5 × 12 in |
| E1 SKU | 1021163_EA |
| Retail Description | Hermell Products Foam Slant |
| Invoice description | COVER, BED WEDGE ZIPPERED WHT 12" |
| Manufacturer Name | Alex Ortho |
| Manufacturer Number | FW4090W |
| Application | Bed Wedge Cover |
| Color | White |
| Dimensions | 12 X 24 X 24 Inch |
| Material | Foam |
| QTY Per Sell | 1 |
| Securing Method | Zippered |
| California Prop 65 | Yes |
| Prop 65 Warning | WARNING: This product can expose you to diisononyl phthalate (DINP), which is known to the State of California to cause cancer. For more information, go to http://www.P65Warnings.ca.gov. |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.