Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 4.75 × 3.1 in |
| E1 SKU | 1175169_BX |
| Invoice description | PUNCH, BIOPSY DISP STR 1.5MM (25/BX 4BX/CS) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 16-1308 |
| Application | Biopsy Punch |
| Brand or Series | McKesson Argent™ |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Stainless Steel / Plastic |
| QTY Per Sell | 25 |
| Size | 1.5 mm |
| Sterility | Sterile |
| Usage | Disposable |
| Style | Dermal |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 612479255746 |
| Country of Origin | Unknown |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |




















Reviews
There are no reviews yet.