Additional information
| Weight | 3.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 9.5 × 6 in |
| E1 SKU | 1147755_CS |
| Retail Description | PDC® White Blank Thermal Label, 1-1/2 x 3-1/2 Inch |
| Invoice description | LABEL, THERMAL PAPER CORE 3.5"X1.5" WHT 1" (760/RL 8RL/CS) |
| Manufacturer Name | PDC Healthcare |
| Manufacturer Number | THERMD25 |
| Application | Blank Label |
| Brand or Series | pdc® |
| Color | White |
| Material | Paper |
| QTY Per Sell | 8 |
| Size | 1-1/2 X 3-1/2 Inch |
| Type | Thermal Label |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Mexico |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.