Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.8 × 17.4 × 2.6 in |
| E1 SKU | 876642_EA |
| Retail Description | drive™ Pressure-Sensitive Chair & Bed Alarm |
| Invoice description | ALARM, CHAIR PT PRESSURE SENSITIVE |
| Manufacturer Name | Drive Medical |
| Manufacturer Number | 13605 |
| Application | Chair Sensor Pad Alarm System |
| Brand or Series | drive™ |
| Color | Blue |
| Dimensions | 10 X 15 Inch |
| Power Source | Battery Powered (9V) |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Pressure Sensitive |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |


Reviews
There are no reviews yet.