Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 13 × 0.25 in |
| E1 SKU | 561859_EA |
| Retail Description | Smart Caregiver™ Chair Sensor Pad for use with Fall Guard Monitors, 10 x 15 Inch |
| Invoice description | PAD, SILVERLIN CHAIR PRESSURE 10"X15" |
| Manufacturer Name | Smart Caregiver |
| Manufacturer Number | PPC-WI |
| Application | Chair Sensor Pad |
| Brand or Series | Smart Caregiver™ |
| Dimensions | 10 X 15 Inch |
| For Use With | For Fall Guard Monitors |
| QTY Per Sell | 1 |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |






Reviews
There are no reviews yet.