Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 15 × 0.05 in |
| E1 SKU | 722245_EA |
| Retail Description | Smart Caregiver™ Chair Pressure Pad, 10 x 15 Inch |
| Invoice description | PAD, CHAIR SENSOR 10"X15" F/2100E,F &V STRT CORD |
| Manufacturer Name | Smart Caregiver |
| Manufacturer Number | PPC-45 |
| Application | Chair Sensor Pad |
| Brand or Series | Smart Caregiver™ |
| Color | White / Green |
| Dimensions | 10 X 15 Inch |
| For Use With | For All Fall Monitors, 2100E, F, V |
| QTY Per Sell | 1 |
| Usage | Single Patient Use |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 812293010686 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |






Reviews
There are no reviews yet.