Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 6 × 2 in |
| E1 SKU | 325409_BX |
| Retail Description | Sur-Fit Natura® Two-Piece Drainable Opaque Colostomy Pouch, 10 Inch Length, 1¼ Inch Flange |
| Invoice description | POUCH, DRN 10" OPAQUE OPN 1 1/4" (10/BX) |
| Manufacturer Name | ConvaTec |
| Manufacturer Number | 401505 |
| Application | Colostomy Pouch |
| Brand or Series | Sur-Fit Natura® |
| Color | Opaque |
| Drain Type | Drainable |
| Flange Size | 1-1/4 Inch Flange |
| Length | 10 Inch Length |
| QTY Per Sell | 10 |
| Sterility | NonSterile |
| System Match | Not Coded |
| System Type | Two-Piece System |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 300034015057 |
| Country of Origin | Dominican Republic |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |








Reviews
There are no reviews yet.