Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 5.25 × 0.5 in |
| E1 SKU | 678794_PK |
| Retail Description | Easy Sleeve™ Cover for Use with Hot or Cold Pack |
| Invoice description | COVER, F/COLD PACK 4"X7" (24/PK) MOOREM |
| Manufacturer Name | Nortech Lab Corp |
| Manufacturer Number | CTK47-24 |
| Application | Cover |
| Brand or Series | Easy Sleeve |
| For Use With | For Use with Hot or Cold Pack |
| QTY Per Sell | 24 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |




Reviews
There are no reviews yet.