Additional information
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 3.2 × 1.2 in |
| E1 SKU | 725062_EA |
| Retail Description | Marathon Min-Max Digital Laboratory Thermometer |
| Invoice description | THERMOMETER, DIG W/SLEEVE FSHSCI |
| Manufacturer Name | PANTek Technologies LLC |
| Manufacturer Number | S40796 |
| Application | Digital Laboratory Thermometer |
| Brand or Series | Marathon |
| Display Type | Digital Display |
| Measuring Scale | Fahrenheit / Celsius |
| Mounting Type | Free-standing |
| Power Source | Battery Operated |
| Probe Type | Stainless Steel Probe |
| QTY Per Sell | 1 |
| Temperature Range | 14° to 392°F (-10° to +200°C) |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Canada |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.