Additional information
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 16 × 17.8 in |
| E1 SKU | 864446_CS |
| Retail Description | Dixie® Dinner Napkin, 350 per Sleeve, 12 Sleeves per Case |
| Invoice description | NAPKIN, DINNER WHT 15X17 (350/SL 12SL/CS) |
| Manufacturer Name | Georgia Pacific |
| Manufacturer Number | 31558 |
| Application | Dinner Napkin |
| Brand or Series | Dixie® |
| Color | White |
| Dimensions | 15 W X 17 L Inch |
| Material | Paper |
| Ply | 1-Ply |
| QTY Per Sell | 12 |
| Style | 1/8 Fold |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 73310315584 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.