Description
- Ready to use
- Lemon Scent
- Active Ingredients include: Diethylene Glycol Butyl Ether / Tetrasodium EDTA
| Weight | 2.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 7 × 10 in |
| E1 SKU | 371799_EA |
| Retail Description | Virex® Tb Surface Disinfectant Cleaner, 32oz |
| Invoice description | DISINFECTANT, VIREX TB RTU 32OZ (12/CS) |
| Manufacturer Name | Lagasse |
| Manufacturer Number | DVO04743 |
| Application | Surface Disinfectant Cleaner |
| Brand or Series | Diversey™ Virex® Tb |
| Active Ingredients | Diethylene Glycol Butyl Ether / Tetrasodium EDTA |
| Container Type | Bottle |
| Dispensing Method | Pump Spray |
| Form | Liquid |
| QTY Per Sell | 1 |
| Scent | Lemon Scent |
| Sterility | NonSterile |
| Type | Quaternary Based |
| Volume | 32 oz. |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Medium Selling |
| UPC | 46500047435 |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.