Additional information
| Weight | 2.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 3.3 × 5.4 in |
| E1 SKU | 524872_EA |
| Retail Description | McKesson Dry Block Incubator |
| Invoice description | INCUBATOR, 60C DRY BLOCK 11MM |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 73-NDB060 |
| Application | Dry Block Incubator |
| Brand or Series | McKesson |
| Dimensions | 11 mm |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| QTY Per Sell | 1 |
| Temperature Range | 60°C |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.