Description
- 20 Ft. Test Distance
- Non-Reflective Matte Finish
- Size: 22 inch x 11 inch
- Wall mount design for convenient placement
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 11 × 22 in |
| E1 SKU | 1038450_EA |
| Retail Description | McKesson Eye Test Chart, Tumbling E |
| Invoice description | CHART, EYE TEST FALLING-E LF 20' 22"X11" (5/BG) |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 63-3051 |
| Application | Eye Chart |
| Brand or Series | McKesson |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Plastic Material |
| Mounting Type | Wall Mount |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | 11 X 22 Inch |
| Type | Acuity Test |
| Finish | Matte Finish |
| Symbol Type | Tumbling E |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 612479158375 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.