Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 73.5 × 23.5 × 0.5 in |
| E1 SKU | 1177946_EA |
| Retail Description | EZ Slide Transfer Board, 23 x 70 Inch |
| Invoice description | BOARD, TRANSFER EX SLIDE 23"X70" |
| Manufacturer Name | Future Health Concepts |
| Manufacturer Number | FACC2400 |
| Application | Transfer Board |
| Brand or Series | EZ Slide |
| Color | White |
| Dimensions | 23 x 70 Inch |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |


Reviews
There are no reviews yet.