Additional information
| Weight | 22.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 15 in |
| E1 SKU | 1207727_EA |
| Retail Description | The Medic Pro 10 Person First Aid Kit |
| Invoice description | FIRST AID KIT, MEDIC PRO 550PCNYLON BAG RED 21X13X13" |
| Manufacturer Name | MyMedic |
| Manufacturer Number | MM-KIT-U-XL-RED-PRO |
| Application | First Aid Kit |
| Brand or Series | My Medic™ The MEDIC Pro |
| Container Type | Red Nylon Backpack |
| Dimensions | 13 X 13 X 21 Inch |
| Mounting Type | Portable |
| Number of People Served | 10 Person |
| QTY Per Sell | 1 |
| Legend Code | No |
| FSA Eligible | Yes |
| Velocity | Slow Selling |
| UPC | 850045283636 |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |





Reviews
There are no reviews yet.