Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 10 × 1 in |
| E1 SKU | 1178778_EA |
| Retail Description | Heathrow Scientific Test Tube Rack, 24.5 x 10.5 x 6.3 Centimeter |
| Invoice description | RACK, TUBE FOLD & SNAP 60PLACEWHT 16MM |
| Manufacturer Name | Heathrow Scientific LLC |
| Manufacturer Number | HS243077W |
| Application | Test Tube Rack |
| Color | White |
| Dimensions | 2-2/5 X 4-1/8 X 9-2/3 Inch |
| Material | Polypropylene |
| QTY Per Sell | 1 |
| Type | Fold and Snap |
| Number of Places | 60 Place |
| Tube Size | 5 to 15 mL Tube Size |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.