Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4 × 7 in |
| E1 SKU | 1030880_BG |
| Invoice description | CAP/PLUG, TEST TUBE POLYETHYLENE YLW (1000/PK) |
| Manufacturer Name | Globe Scientific |
| Manufacturer Number | 5529Y |
| Application | Tube Closure |
| Brand or Series | Globe® Scientific |
| Color | Yellow |
| For Use With | For Most 10 mm, 12 mm, 13 mm and 16 mm Tubes |
| Material | Polyethylene |
| QTY Per Sell | 1000 |
| Style | Plug Cap |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.