Description
- Features rounded tines to reduce irritation caused by scratching
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 2.25 × 0.1 in |
| E1 SKU | 466292_EA |
| Retail Description | Dawn Mist® Hair Pick |
| Invoice description | PICK, HAIR MINI WIDE 2 1/4" BLK (576/CS) |
| Manufacturer Name | Donovan Industries |
| Manufacturer Number | 567 |
| Application | Hair Pick |
| Brand or Series | Dawn Mist® |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | 2-1/4 Inch |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.