Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.53 × 19.29 × 16.45 in |
| E1 SKU | 47701_CS |
| Invoice description | WRAP, CSR KMGRD 36"X36" (300/CS) |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 68036 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | HALYARD* H200 |
| Color | Light Blue |
| Dimensions | 36 X 36 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 300 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H200 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas / Hydrogen Peroxide |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |


Reviews
There are no reviews yet.