Additional information
| Weight | 22.93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.89 × 21.54 × 14.38 in |
| E1 SKU | 64048_CS |
| Retail Description | Halyard H500 Sterilization Wrap, 36 x 36 Inch |
| Invoice description | WRAP, CSR H/D 36"X36" (150/CS)KIMCLK |
| Manufacturer Name | O&M Halyard Inc |
| Manufacturer Number | 68136 |
| Application | Sterilization Wrap |
| Brand or Series | HALYARD* H500 |
| Color | Dark Blue |
| Dimensions | 36 X 36 Inch |
| Material | SMS Polypropylene |
| QTY Per Sell | 150 |
| Usage | Disposable |
| Grade | H500 |
| Sterilization Compatibility | Steam / EO Gas |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |






Reviews
There are no reviews yet.