Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 6.6 × 1.3 in |
| E1 SKU | 746767_EA |
| Retail Description | Hernia Belt |
| Invoice description | BELT,HERNIA COOL COMFORT 6" 2 3/4 LFT 2XLG |
| Manufacturer Name | Nu-Hope Laboratories |
| Manufacturer Number | 6704-A |
| Application | Hernia Belt |
| Material | Cool Comfort Elastic |
| Opening Size | 2-3/4 Inch |
| Panel | Flat |
| QTY Per Sell | 1 |
| Size | 2X-Large |
| Type | Left Side Stoma |
| Hip Size | 47 to 52 Inch |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.