Additional information
| Weight | 10.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.4 × 13 × 13.6 in |
| E1 SKU | 793795_EA |
| Retail Description | United Products & Instruments Incubator, 6 Liter Capacity |
| Invoice description | INCUBATOR, PHYSICIAN OFFICE PRACTICE |
| Manufacturer Name | United Products & Instruments |
| Manufacturer Number | L-CU60 |
| Application | Incubator |
| Capacity | 6 Liter |
| Dimensions | 8.8 X 11 X 9 Inch |
| QTY Per Sell | 1 |
| Temperature Range | Ambient to 60°C (Ambient to 140°F) |
| Type | Compact |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |



Reviews
There are no reviews yet.