Additional information
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 19.75 × 24.5 in |
| E1 SKU | 994602_EA |
| Retail Description | McKesson Incubator |
| Invoice description | INCUBATOR, SGL CHAMBER 20L |
| Manufacturer Name | McKesson Brand |
| Manufacturer Number | 3146 |
| Application | Incubator |
| Brand or Series | McKesson |
| Capacity | 20 ltr |
| Dimensions | 16-1/2 X 17 X 24 Inch |
| Latex Free Indicator | Contains Latex |
| QTY Per Sell | 1 |
| Temperature Range | Ambient to 70°C |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | No |



Reviews
There are no reviews yet.