Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 7 × 4 in |
| E1 SKU | 739008_EA |
| Retail Description | CanDo® Exercise Ball, 22-Inch Diameter |
| Invoice description | BALL, EXERCISE CANDO INFLTBL 21.6" ORG D/S |
| Manufacturer Name | Fabrication Enterprises |
| Manufacturer Number | 30-1802 |
| Application | Inflatable Exercise Ball |
| Brand or Series | CanDo® |
| Color | Orange |
| Dimensions | 22 Inch Diameter |
| Material | PVC Vinyl |
| QTY Per Sell | 1 |
| Target Area | Total Body |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| UPC | 714905000071 |
| Country of Origin | China |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.