Additional information
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 3.5 in |
| E1 SKU | 861122_EA |
| Retail Description | Hopkins Medical Premium Insulated Biohazard Specimen Transport Tote |
| Invoice description | COOLER, BIO TRANSPORT 9"X7"X5.5" |
| Manufacturer Name | Hopkins Medical Products |
| Manufacturer Number | 530380 |
| Application | Insulated Biohazard Specimen Transport Tote |
| Brand or Series | Premium |
| Closure Type | Zip Closure |
| Color | Red |
| Dimensions | 5-1/2 X 7 X 9 Inch |
| Material | Polyester / Foam |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | China |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |

Reviews
There are no reviews yet.