Additional information
| Weight | 2.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.9 × 13.4 × 12.6 in |
| E1 SKU | 707474_EA |
| Retail Description | Thermosafe® Insulated Shipper |
| Invoice description | CONTAINER, 10"X12"X9" (36EA MIN) |
| Manufacturer Name | Sonoco Protective Solutions |
| Manufacturer Number | 1012-9LB4 |
| Application | Insulated Shipper |
| Brand or Series | ThermoSafe® |
| Dimensions | 11-5/8 X 10 X 8-5/8 Inch Inner,15-1/4X 13-1/4X 12-1/8 Inch Outer |
| QTY Per Sell | 1 |
| Thickness | 1-1/2 Inch Thick |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.