Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 1 in |
| E1 SKU | 810091_EA |
| Retail Description | Hopkins Medical Insulated Specimen Transport Bag, 5-3/4 x 6-3/4 x 10 Inch |
| Invoice description | BAG, BIOHAZ TRANSPORT RED 6 3/4X5 3/4X10" |
| Manufacturer Name | Hopkins Medical Products |
| Manufacturer Number | 539656 |
| Application | Insulated Specimen Transport Bag |
| Closure Type | Hook and Loop Closure |
| Color | Red |
| Dimensions | 5-3/4 X 6-3/4 X 10 Inch |
| Material | Nylon |
| QTY Per Sell | 1 |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Nonstock |
| Country of Origin | Taiwan |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Backorder Status | Yes |

Reviews
There are no reviews yet.