Additional information
| Weight | 6.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.2 × 8.4 × 6.2 in |
| E1 SKU | 670191_CS |
| Retail Description | dynarex® Lap Bib |
| Invoice description | BIB, PAPER LAP SLIPOVER 16"X3 3" (300/CS) |
| Manufacturer Name | Dynarex |
| Manufacturer Number | 4406 |
| Application | Lap Bib |
| Color | White |
| Dimensions | 16 X 33 Inch |
| Fastening Type | Slipover |
| Latex Free Indicator | Not Made with Natural Rubber Latex |
| Material | Poly / Tissue |
| Number of Pockets | Without Pockets |
| QTY Per Sell | 300 |
| Usage | Disposable |
| User | Adult |
| California Prop 65 | No |
| Legend Code | No |
| Velocity | Slow Selling |
| Country of Origin | United States |
| Ready to Sell | Ready to sell |
| Returnable Item | Yes |
| Pureplay CoT Restriction | No |
| Item Allocation | N |
| Item Backorder Status | No |







Reviews
There are no reviews yet.